Контрольовані Іноземні Компанії
Кому необхідна послуга:
Резидент України визнається контролюючою особою, зокрема, але не виключно, якщо:
-
Володіє прямо або опосередковано часткою більш ніж 50% в іноземній юридичній особі;
-
Володіє часткою в іноземній особі більш ніж 10% , за умови, що кілька фізичних або юридичних осіб резидентів України володіють частками в цій іноземній особі, розмір яких в сукупності становить 50% і більше
-
Самостійно або разом з іншими резидентами України – пов’язаними особами здійснюють фактичний контроль над іноземною компанією. Доказ фактів здійснення фактичного контролю над КІК покладено на податкові органи.
Мета введення правил КІК:
-
Боротьба з ухиленням від оподаткування: Правила КІК дозволяють уникнути ситуацій, коли українські резиденти створюють афілійовані компанії за кордоном для перекладання прибутків та ухилення від оподаткування в Україні.
-
Податкова прозорість: Регулювання CFC забезпечує більшу прозорість українських резидентів щодо їх контрольованих іноземних компаній, що дозволяє краще контролювати оподаткування і забезпечує відповідну звітність та декларування доходів.
-
Захист національних інтересів: Це регулювання допомагає захистити національні інтереси України, забезпечуючи оподаткування прибутків, отриманих від зарубіжних активів, та запобігаючи втраті податкових надходжень.
Процес надання послуги:
-
Аналіз структури бізнесу клієнта для виявлення можливих зв'язків з контрольованими іноземними компаніями (КІК)
-
Розробка стратегії з урахуванням оптимальних рішень
-
Розрахунок скоригованого прибутку КІК;
-
Складання та подання Звіту про КІК разом з фінансовою річною неконсолідованою звітністю КІК, а також додатковою інформацією про КІК за запитом ДПС.
-
Подача повідомлення про кожну зміну частки участі в КІК або початку здійснення фактичного контролю над КІК.